Nowoczesna kobieta

Nigdy nie jest za późno na surfowanie w sieci
Kiedy zła pogoda i niskie temperatury zatrzymują seniorów w pomieszczeniu, umiejętność korzystania z komputera może im gwarantować ważne połączenie ze światem peryferyjnym.

e kobiety

Większa część z nas zna już podstawy surfowania po sieci na komputerach domowych, notebookach oraz smartfonach – niemniej jednak istnieje niewielki segment seniorów, jaki wciąż nie jest tak przyzwoicie zaznajomiony z tajnikami świata cyfrowego. Jeśli należysz do tej grupy – oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wejść w ten temat, bo na Internet przenigdy nie jest za późno!

Interesuje Cię internet? Poproś o wsparcie członka rodziny
Jeśli słyszałeś o pułapkach surfowania po sieci – kradzieży tożsamości, wirusach komputerowych i innych kłamstwach – nie zrażaj się, niemniej jednak porozmawiaj z rodziną oraz bliskimi towarzyszami o bezpieczeństwie użytkowania serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Pinterest, by nie popełnić błędu.
Młodsi członkowie familii – w szczególności wnuki – są wielokrotnie nieocenioną pomocą w tej kwestii i na pewno pomogą Ci przejść przez podstawy, a kilka sesji szkoleniowych z ich udziałem to przy okazji znakomity sposób na wspólne spędzanie odrobiny czasu. W ciągu kilku krótkich godzin masz prawo rozpocząć pomiędzy innymi:
•    surfować,
•    udostępniać zdjęcia,
•    wysyłać wiadomości do osób, z którymi nie miałeś od dawna kontaktu.

Krok po kroku wirtualny świat będzie stawał się dla Ciebie coraz to bardziej czytelny i będziesz korzystać z jego możliwości z pokaźniejszą pewnością siebie. Nie ma jakichkolwiek powodów, żeby z tego nie skorzystać, a wręcz w XXI wieku jest to wskazane.